PLATAN
Producent Systemów
Telekomunikacyjnych
firma

Media o nas

Nowoczesna łączność w firmie

2012-01-08

Źródło: Modern Office Manager nr 12/2011, wyd. MB Media
Autor: Marcin Tułodziecki

"Od kilku lat można mówić o zupełnie nowych trendach w telefonii stacjonarnej. Wraz z rosnącą dostępnością łączy szerokopasmowych wzrasta znaczenie i wykorzystanie technologii VoIP. Obecnie bazują na niej praktycznie wszystkie abonenckie centrale telefoniczne i serwery telekomunikacyjne dostępne na rynku. Spotkać wśród nich możemy zarówno centrale tzw. pure IP, współpracujące wyłącznie z telefonami IP, w ramach jednej sieci LAN, jak i systemy mieszane, w których obok linii IP znajdziemy też łącza tradycyjne. Popularność systemów IP rośnie wraz z coraz atrakcyjniejszą ofertą urządzeń końcowych, czyli telefonów IP. "

Pobierz plik »

Hybrydy górą

2011-06-20

Źródło: IT Reseller nr 5/2011
Autor: Wojciech Urbanek

"Większość małych i średnich firm nie zamierza rozstawać się z tradycyjną telefonią. Co wcale nie oznacza, że rezygnują z najnowszych technologii. Czy możliwy jest kompromis?"

Pobierz plik »

Podsumowanie 2010 i prognozy na 2011

2011-02-13

Źródło: Modern Office Manager nr 12/2010
Autor: Oprac. red.

"Telekomunikacja to dziedzina, gdzie niemal z dnia na dzień zachodzą szybkie, nierzadko rewolucyjne zmiany - dostępne są coraz nowocześniejsze aparaty telefoniczne, centrale i technologie. O podsumowanie mijającego roku pod kątem wartych uwagi rozwiązań i produktów dla biznesu poprosiliśmy fachowców. Specjaliści wskazują też, jakich "wynalazków" w dziedzinie rozwiązań telekomunikacyjnych dla firm możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach."

Pobierz plik »

Zainwestuj w centralę

2010-07-10

Źródło: PC World nr 7/2010; wyd. IDG
Autor: Marcin Kosedowski

"Główną zaletą technologii VoIP jest niski koszt połączeń, jednak wygoda i dodatkowe funkcje przeznaczone dla biznesu są równie istotne"

Autor przedstawia w przystępny sposób, jakie korzyści wynikają z zastosowania centrali abonenckiej w firmie. Przekonuje, że oszczędności płynące ze stosowania technologii VoIP nie są jedynymi korzyściami i równie istotne są funkcjonalności dodatkowe oferowane przez współczesne systemy.

Pobierz plik »

Centrale telefoniczne

2010-04-15

Źródło: Rzeczpospolita, dodatek Media Planet nr 3/2010
Autor: Wojciech Gryciuk

"Centrale IP PBX mają wiele zalet, ale nie na tyle dużo, by zepchnąć na margines tradycyjne centrale telefoniczne. Zmiana warty w dłuższej perspektywie czasu jest nieunikniona, ale na razie większość firm wciąż korzysta z tradycyjnej telefonii. Udział portów TDM wśród wszystkich linii sprzedanych w 2009 r. wyniósł ponad 70 procent."

Pobierz plik »

Zobacz także

Platan Sp. z o.o. sp. k.
ul. Platanowa 2
81-855 Sopot
© 2010-2022

Wersja na komputery